Įmonės naujienos

Į pradžią > Įmonės naujienos > Skelbiama navigacijos pradžia eksploatuojamuose Lietuvos Respublikos valstybinės reikšmės vidaus vandenų keliuose
Skelbiama navigacijos pradžia eksploatuojamuose Lietuvos Respublikos valstybinės reikšmės vidaus vandenų keliuose

Balandžio 9 d. skelbiama navigacijos pradžia eksploatuojamuose Lietuvos Respublikos valstybinės reikšmės vidaus vandenų keliuose. Laivybos sezonas šiais metais, lyginant su pernai, tęsis visa savaite ilgiau.

Šiandien prasideda naujasis laivybos navigacijos sezonas, kuris tęsis iki lapkričio 7 d.  Šiemet jo trukmė –  213 parų. Tai – savaite ilgiau nei buvo pernai.

Laivybos mylėtojams jau paruošta Nemuno upė nuo Kauno iki Atmatos žiočių bei Kuršių marios. Juose paženklintas laivakelis, nuolatos tikrinami gyliai ir vykdomi valymo darbai.

Likusieji valstybinės reikšmės vandens keliai bus paruošti iki gegužės 1 d.

Iš viso 2020 m. bus eksploatuojama 443 km valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelių.  Tai – 8 km daugiau nei pernai. Šiais metais 6 km pailgintas vandens kelias Karaliaus Vilhelmo kanale,  bei 1 km Nevėžio upe bei nauja atšaka į Kalnėnus.

Kaip ir praėjusiais metais, populiariausi vandens keliai paženklinti šviečiančiais ženklais. Kituose keliuose bus sustatyti nešviečiantys ženklai.

Informacija apie eksploatuojamų valstybinės reikšmės vidaus vandens kelių gylį skelbiama VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos puslapyje www.vvkd.lt skiltyje „Vandens gyliai“

VĮ Vidaus vandens kelių direkcija linki saugaus ir smagaus naujo laivybos sezono ir primena, kad būtumėte atidūs, kadangi Nemuno upėje (už laivakelio ribų) yra hidrotechnikos statinių – bunų, kurių, esant aukštesniam vandens lygiui, nesimato, todėl būtina vadovautis laivakelį žyminčiais ženklais. Primename, kad dešinioji laivakelio pusė yra ženklinama raudonais kelio ženklais, o kairioji – žaliais.

Apie navigacijos sąlygas galima teirautis Laivybos direktoriaus tel. (8 657) 622 51 .

Atnaujinta : 2021-04-10

Turite mums klausimų?

Susisiekite

Mums svarbi Jūsų nuomonė!

Anketa