Versija spausdinimui

Uostas

Į pradžią > Uostas

Įmonė suteikia asmenims vandens transporto priemonių laikymo paslaugą, sudarant terminuotas sutartis ne ilgesniam kaip vienerių metų terminui. Ilgalaikio vandens transporto priemonių laikymo paslauga suteikiama:

  1. Kauno žiemos vidaus vandenų uosto prieplaukoje (tik asmenims, kurių vandens transporto priemonė naudojama keleivių plukdymui) ir prieplaukos teritorijoje;
  2. Kauno marių stacionarioje prieplaukoje ir prieplaukos aikštelėje;
  3. Kauno keleivinės prieplaukos aikštelėje;
  4. Uostadvario vidaus vandenų uosto stacionarioje prieplaukoje, mobilioje krantinėje, akvatorijoje ir uosto teritorijoje;
  5. Nidos keleivinėje stacionarioje prieplaukoje.

Asmenų prašymai sutarčių sudarymui, suteikti jiems vietas atitinkamuose uostų ir/ar prieplaukų teritorijų ar akvatorijų plotuose atitinkamų metų navigacijos laikotarpiui priimami bei registruojami iki tų metų kovo 1 d. (Prašymo forma, VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos uostų ir prieplaukų naudojimo ir priežiūros tvarka)

Iki navigacijos pradžios asmenims pranešama apie Įmonės priimtą sprendimą dėl jų prašymo. Pasibaigus navigacijai, asmenų prašymai suteikti vietas plaukiojančių priemonių stovėjimui uostų teritorijoje priimami iki lapkričio 1 d. Apie priimtus sprendimus Įmonė asmenis informuoja per 10 darbo dienų.

Įmonė teikia kitas  paslaugas :

  1. vienkartinę slipo paslaugą;
  2. Įmonė teikia lengvojo automobilio, autobuso ar įrangos, susijusios su vandens transporto priemonėmis ar jų eksploatacija stovėjimo paslaugą;
  3. prisijungimą prie elektros kolonėlės;
  4. gėlo geriamo vandens tiekimą;
  5. laivo fekalinių vandenų surinkimą.
imgonline-com-ua-Shape-JoRmBn8Ogyr5NP

Kauno žiemos vidaus vandenų uostas

Adresas – Raudondvario pl. 113, Kaunas.

Teritorijos plotas – 103845 m², akvatorijos plotas – 80000 m², vakarinės krantinės ilgis – 100 m, rytinės krantinės ilgis – 90 m.

Uostas yra naudojamas Įmonės laivų stovėjimui bei gamybinei – ūkinei veiklai užtikrinti. Uoste yra įrengta laivų technikos priežiūros gamybinė bazė, čia dokuojamos ir remontuojamos vidaus vandenų transporto priemonės, taip pat yra laivų pakėlimo įrenginys – slipas, unikalus savo techniniais pajėgumais – jo pagalba galima iškelti 85 m ilgio, 12 m pločio ir iki 600 t svorio laivus. Šiuo metu keliamoji galia apribota iki 300 t.

Šio uosto statyba buvo suplanuota dar tarpukario Lietuvoje, jis pastatytas buvo 1974 m.

imgonline-com-ua-Shape-asghgKh1uHMVRG

Uostadvario vidaus vandenų uostas

Adresas – Uostadvario g. 47, Uostadvario kaimas, Šilutės r.

Teritorijos plotas – 26051 m², akvatorijos plotas – 7763 m², krantinės ilgis – 211 m, naujos stacionarios krantinės ilgis – 53 m; mobilios prieplaukos ilgis – 60 m.

2008 m. įgyvendinus ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Kompleksinis vidaus vandenų kelio Nemuno upe ir Kuršių mariomis nuo Klaipėdos iki Kauno sutvarkymas“, Uostadvario vidaus vandenų uoste buvo pastatyta nauja stacionari ir mobili krantinės su aikštele.

Šis uostas yra naudojamas gamybinei – ūkinei veiklai užtikrinti bei mažųjų, žvejybos, asmeninių pramoginių, plūdriųjų plaukiojančių priemonių, sportinių laivų aptarnavimui. Uoste prie mobilios krantinės įrengtos elektros energijos ir geriamo vandens kolonėlės, slipas.

Šiame uoste yra 18 m aukščio Uostadvario švyturys, pastatytas 1873 m. ir 1996 m. paskelbtas Lietuvos Respublikos kultūros paveldo paminklu.

Taip pat netoli yra ir 1907 m. pastatyta vandens kėlimo stotis su garo turbina, susiurbianti pievų vandens perteklių ir nuleidžianti jį į Atmatą. Šis statinys prieš keletą metų restauruotas ir įrengtas Šilutės polderių muziejus.

imgonline-com-ua-Shape-Gh5OKMLb7yNuSU

Marvelės krovininė prieplauka

Adresas – Užnemunės g. 5, Kaunas.

2015 m. įgyvendinus ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Naujos Marvelės krovininės prieplaukos Kaune statyba. Statybos darbai I etapas“, pastatyta 120 m. ilgio krantinė, 0,65 ha ploto krovos aikštelė su kieta danga, privažiavimo keliai, elektros, vandens bei  nuotekų ir lijalinio vandens kolonėlės. Daugiau informacijos apie šį projektą rasite čia

Prieplauka yra naudojama krovininių ir kitų laivų aptarnavimui, krovinių laikymui. Tolimesnis prieplaukos vystymas ir operavimas numatytas koncesijos budu. Daugiau informacijos apie viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektą „Nemuno uostų (prieplaukų) išvystymas“ rasite čia

imgonline-com-ua-Shape-NX99BlAbv1lRpg

Kauno keleivinė prieplauka

Adresas – Raudondvario pl. 107C, Kaunas.

Krantinės ilgis – 104,5 m, aikštelės plotas – 6285 m2.

Laivų nuleidimui į vandenį ir jų iškėlimui įrengtas slipas, taip pat pastatytos elektros ir vandens kolonėlės, įrengtos  automobilių stovėjimo vietos.

Kauno keleivinė prieplauka buvo rekonstruota 2008 m. įgyvendinus ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Kompleksinis vidaus vandenų kelio Nemuno upe ir Kuršių mariomis nuo Klaipėdos iki Kauno sutvarkymas“.

imgonline-com-ua-Shape-OP1p4VyQdgyeRR

Nidos keleivinė prieplauka

Adresas – Naglių g. 16, Neringos miestas.

Krantinės ilgis – 130 m, iš kurių 100 m yra šiaurinėje dalyje.

Yra elektros pajungimo kolonėlės.

Ši prieplauka naudojama Įmonės gamybinei – ūkinei veiklai užtikrinti bei mažųjų, žvejybos, asmeninių pramoginių, plaukiojančių priemonių, sportinių laivų aptarnavimui.

Šioje prieplaukoje yra suteikiamos pasienio ir muitinės paslaugos laivams vykstantiems Kuršių mariomis į Rusijos Federaciją.

imgonline-com-ua-Shape-78oL2eOTFHA3D6

Kauno marių keleivinė prieplauka

Adresas – T.Masiulio g. 21, Kaunas.

Krantinės ilgis – 108 m.

Ši prieplauka naudojama Įmonės gamybinei – ūkinei veiklai užtikrinti bei mažųjų, žvejybos, asmeninių pramoginių, plaukiojančių priemonių, sportinių laivų aptarnavimui.

jjjjjj

Kauno krovininė krantinė

Adresas – I. ir M. Minkovskių g. 41A, Kaunas.

Krantinės ilgis – 205 m.

Atnaujinta : 2018-09-14

Turite mums klausimų?

Susisiekite

Mums svarbi Jūsų nuomonė!

Anketa