Uostai ir prieplaukos

Įmonė suteikia asmenims vandens transporto priemonių laikymo paslaugą, sudarant terminuotas sutartis ne ilgesniam kaip vienerių metų terminui. Ilgalaikio vandens transporto priemonių laikymo paslauga suteikiama:

 • Kauno žiemos vidaus vandenų uosto prieplaukoje (tik asmenims, kurių vandens transporto priemonė naudojama keleivių plukdymui) ir prieplaukos teritorijoje;
 • Kauno marių stacionarioje prieplaukoje ir prieplaukos aikštelėje;
 • Kauno keleivinės prieplaukos aikštelėje;
 • Uostadvario vidaus vandenų uosto stacionarioje prieplaukoje, mobilioje krantinėje, akvatorijoje ir uosto teritorijoje;
 • Nidos keleivinėje stacionarioje prieplaukoje.

Asmenų prašymai sutarčių sudarymui, suteikti jiems vietas atitinkamuose uostų ir/ar prieplaukų teritorijų ar akvatorijų plotuose atitinkamų metų navigacijos laikotarpiui priimami bei registruojami iki tų metų kovo 1 d.

Iki navigacijos pradžios asmenims pranešama apie Įmonės priimtą sprendimą dėl jų prašymo. Pasibaigus navigacijai, asmenų prašymai suteikti vietas plaukiojančių priemonių stovėjimui uostų teritorijoje priimami iki lapkričio 1 d. Apie priimtus sprendimus Įmonė asmenis informuoja per 10 darbo dienų.

Įmonė teikia kitas  paslaugas :

 • vienkartinę slipo paslaugą;
 • Įmonė teikia lengvojo automobilio, autobuso ar įrangos, susijusios su vandens transporto priemonėmis ar jų eksploatacija stovėjimo paslaugą;
 • prisijungimą prie elektros kolonėlės;
 • gėlo geriamo vandens tiekimą;
 • laivo fekalinių vandenų surinkimą.

Reguliarūs maršrutai

Laivas Žalgiris

Norite šiais metais aplankyti dar nematytas vietas? Mėgstate vandenį, bet dar neplaukėte Nemunu? Esate aktyvus ir norite dar neišbandytų maršrutų dviračiu ar pėsčiomis? Šiemet siūlome plaukti Nemunu laivu nuo „Žalgirio“ arenos iki Kulautuvos ir atgal arba pasiimti savo dviratį ir grįžti savo pasirinktu maršrutu!

Spauskite čia: norėdami įsigyti bilietą

Bilietų kainos:

Plaukimas laivu „Žalgiris“: Kaunas – Kulautuva – Kaunas
Suaugusiems (nuo 16 m.) 12,00 €
Vaikams (7-16 m.), neįgaliesiems 6,00 €
Dviratis/paspirtukas 6,00 €

Plaukimas laivu „Žalgiris“: Kaunas – Raudondvaris – Kačerginė – Kulautuva
Suaugusiems (nuo 16 m.) 6,00 €
Vaikams (7-16 m.), neįgaliesiems 3,00 €
Dviratis/paspirtukas 3,00 €

Plaukimas laivu „Žalgiris“: Kulautuva – Kačerginė – Raudondvaris – Kaunas
Suaugusiems (nuo 16 m.) 6,00 €
Vaikams (7-16 m.), neįgaliesiems 3,00 €
Dviratis/paspirtukas 3,00 €

Pramoginių laivų nuoma

Informacija ruošiama

Laivavedžių mokymai

Valstybės įmonė vidaus vandens kelių direkcija yra akredituota Lietuvos saugios laivybos administracijoje rengti Pramoginių laivų laivavedžių bei Vidaus vandenų transporto specialistų mokymus.

Organizuojame pramoginių laivų laivavedžių ir vidaus vandenų transporto specialistų mokymus Kaune pagal Lietuvos transporto saugos administracijos akredituotas programas.

Mokymus veda patyrę specialistai turintys ilgametę patirtį vidaus vandenų laivyboje, jūrų laivyboje, bei pramoginėje ir keleivinėje laivyboje.

Pramoginių laivų laivavedžių praktiniai mokymai vykdomi 18 metrų ilgio laivu „Patrimpas“ bei 6 metrų specialiai mokymams pritaikytu laivu.

Pramoginio laivo laivavedžio „Tarptautinio“ lygmens sertifikatai. Tai aukštesniojo lygmens sertifikatas, kuris pažymi, kad jo savininkas turi žinių ir praktiniais plaukiojimais patikrintų gebėjimų valdyti laivą, vadovauti įgulai ir plaukioti įvairaus sudėtingumo sąlygomis pasaulio vandenyse.

Pramoginio laivo laivavedžio “Tarptautinis” sertifikatas suteikia teisę:

Valdyti motorinį pramoginį laivą iki 24 metrų;

Plaukioti vidaus vandenyse ir jūrose.

Kontaktinis asmuo mokymų klausimais:

Dainius Balevičius

El. p. dainius.balevicius@vvkd.lt

Tel. (8-645) 50897

Hidrografija ir žemėlapiai

Hidrografijos skyrius:

 • sudaro ir nuolat atnaujina Lietuvos Respublikos vidaus vandenų hidrografinių duomenų skaitmeninę bazę;
 • matuoja uostų ir prieplaukų, akvatorijų, valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelių, taip pat kitų vandens telkinių gylius;
 • sudaro batimetrines nuotraukas;
 • sudaro ir leidžia Lietuvos Respublikos vidaus vandenų kelių locmano žemėlapius, kaupia ilgamečius vandens lygių kitimų duomenis laivybai tinkamuose Lietuvos vidaus vandenyse ir juos apdoroja.

Dėl hidrografijos paslaugų kreiptis į vyr. hidrografą Edgarą Lukšį, tel. (8 673) 51096, el.paštu edgaras.luksys@vvkd.lt

Laivų statyba ir remontas

Įmonės Laivų technikos priežiūros bazėje (toliau – LTPB) atliekami laivų ir kitų plaukiojančių priemonių, vandens kelio ženklų (bojų) remontas ir statyba. LTPB – yra vienintelė Lietuvoje vidaus vandenų kelių priežiūros laivų statybos ir remonto gamybinė bazė, kurioje atliekamas būtent vidaus vandenų laivų priežiūra ir remontas.

LTPB dirba ilgametę patirtį laivų priežiūroje ir statyboje turintys kvalifikuoti specialistai.

LTPB vykdoma veikla:

 • Vidaus vandenų transporto priemonių statyba, remontas, techninė priežiūra;
 • Vandens kelio ženklų (bojų) gamyba ir remontas;
 • laivų dažymo darbai;
 • pontonų, mobilių prieplaukų statyba;
 • metalo konstrukcijų gamyba ir remontas;
 • metalo apdirbimo paslaugos (valcavimo, lenkimo, tekinimo, frezavimo darbai).

LTPB yra laivų pakėlimo įrenginys – slipas, vienintelis Pabaltijo šalyse upinių laivų keltuvas (slipas) naudojamas vidaus vandenų laivų iškėlimui į sausumą. Slipo pagalba galima iškelti 70 m ilgio, 12 pločio ir iki 600 t svorio laivus. Slipo veikimo principas – iškėlus laivą specialiais vežimėliais ant bėgių iš vandens, po to kitų hidraulinių vežimėlių pagalba skersiniais ir išilginiais bėgiais laivas pervežamas į remontui skirtą vietą.

Dėl komercinių darbų kanos skaičiavimo metodikos ir valandinių darbuotojų krovinių pervežimo, krovos darbų ir laivų kėlimo slipu įkainių.

Your Content Goes Here

Your Content Goes Here

Your Content Goes Here