Rezervuoti

Uostadvario vidaus vandens uostas

Adresas – Uostadvario g. 47, Uostadvario kaimas, Šilutės r.

Teritorijos plotas – 2.6051 ha, akvatorijos plotas – 0.7763 ha, krantinės ilgis – 211 m, naujos stacionarios krantinės ilgis – 53 m; mobilios prieplaukos ilgis – 60 m.

2008 m. įgyvendinus ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Kompleksinis vidaus vandens kelio Nemuno upe ir Kuršių mariomis nuo Klaipėdos iki Kauno sutvarkymas“, Uostadvario vidaus vandens uoste buvo pastatyta nauja stacionari ir mobili krantinės su aikštele.

Šis uostas yra naudojamas gamybinei – ūkinei veiklai užtikrinti bei mažųjų, žvejybos, asmeninių pramoginių, plūdriųjų plaukiojančių priemonių, sportinių laivų aptarnavimui. Uoste prie mobilios krantinės įrengtos elektros energijos ir geriamo vandens kolonėlės, slipas.

Šiame uoste yra 18 m aukščio Uostadvario švyturys, pastatytas 1873 m. ir 1996 m. paskelbtas Lietuvos Respublikos kultūros paveldo paminklu.

Taip pat netoli yra ir 1907 m. pastatyta vandens kėlimo stotis su garo turbina, susiurbianti pievų vandens perteklių ir nuleidžianti jį į Atmatą. Šis statinys prieš keletą metų restauruotas ir įrengtas Šilutės polderių muziejus.