A

VVKD informuoja, kad reguliarūs maršrutai „Žalgirio“ laivu sustabdyti

Vidaus vandens kelių direkcijos vardu informuojame, kad reguliarūs maršrutai „Žalgirio“ arena -Vytauto bažnyčia – Kačerginė – Zapyškis keleiviniu laivu „ŽALGIRIS“ sustabdyti.

2023 m. liepos 1 d. 16:30 val. laive kilo gaisras – tai pirmas toks incidentas per septynis dešimtmečius. Incidento metu laivu plaukė dvylika žmonių. Laivas plaukė iš Kauno link Kačerginės, kai kapitonas pamatė dūmus. Kadangi krantas buvo visai netoli, laivas nedelsiant prisišvartavo ir keleiviai iškart buvo saugiai išlaipinti, iškviestos tarnybos. Apie 17 val. gaisras buvo pilnai užgesintas.

Laivas „Žalgiris“ yra apie 30 metrų ilgio, talpina daugiau nei 70 keleivių, plaukė reguliariu maršrutu Nemuno upe. Nors minimas laivas skaičiuoja septynis dešimtmečius, bet dar 2021 m. yra visiškai modernizuotas, pritaikytas didesniam keleivių patogumui, sumažintas variklio triukšmingumas, atnaujintas salonas, sėdimos vietos, įrengta uždanga nuo lietaus ir saulės. „Kaip ir kiekvienais metais, taip ir prieš 2023 m. sezoną, laive buvo patikrinta gelbėjimo priemonių, gaisro gesinimo, radijo ryšio priemonių sistemos. Taip pat atlikti grandinės nuo įžemintuvų iki įžeminamų elementų varžos bei įtampos kabelių ir instaliacijos izoliacijos varžos matavimai. Deja, technika kartais genda. Šiuo metu atliekamas tyrimas dėl kokių priežasčių kilo gaisras. Spėjama, kad gaisras laive galėjo kilti dėl elektros instaliacijos sutrikimo“ – sako Vidaus vandens kelių direkcijos laivybos direktorius A. Rimas.

Šiuo metu laivas yra Vidaus vandens kelių direkcijos Kauno žiemos uoste. Direkcija apgailestauja ir atsiprašo keleivių dėl patirtų nepatogumų.  Didelės grėsmės keleiviams nebuvo, didžiuojamės, kad kapitonas profesionaliai sureagavo į kilusį incidentą.

2023-07-04 /