A

Pristatomi žaliosios krovininės laivybos Lietuvoje studijos rezultatai LR susisiekimo ir finansų ministerijose

Jau finišo etape Vidaus vandens kelių direkcijos (VVKD) su Europos investiciniu banku (EIB) pasirašytas susitarimas dėl žaliosios krovininės laivybos Lietuvos vidaus vandenyse plėtros.

 

EIB užsakymu Nyderlandų konsultacinių bendrovė Panteia kartu su partneriais daugiau nei pusmetį ruošė galimybių studiją: rinko duomenis dėl krovinių kiekių, poreikio ir terminų, atliko palyginimus su kitomis Europos šalimis, analizavo statistikos duomenis. Suorganizuoti susitikimai su didžiausiomis kompanijomis, apžiūrėta esama infrastruktūra, visa tai atlikta siekiant surasti geriausias galimybes ir sprendimus ir sukurti infrastruktūrą žaliajai laivybai Lietuvoje.

 

Šiandien studijos rengėjai, EIB ekspertai, Nyderlandų konsultantai kartu su Vidaus vandens kelių direkcija pristato galimybių studijos paskutinio etapo rezultatus LR Susisiekimo ir Finansų ministerijos atstovams. Ieškomos finansinės galimybės įgyventi numatytus planus – pastatyti nulinės taršos elektrinius laivus kroviniams, aptartos rizikos ir jų sprendimo būdai.

 

Projekto tikslas – atnaujinti krovinių gabenimą vandens transportu tarp dviejų didžiųjų Lietuvos miestų: Klaipėdos ir Kauno. Siekiama, kad šalies transporto infrastruktūra būtų žalesnė, prisidėtų prie Lietuvos klimato kaitos tikslų įgyvendinimo, gerokai sumažinti oro taršą, avaringumą ir eismo intensyvumą.

Direkcija, kaip valstybinės reikšmės vidaus vandens kelių valdytoja, renkasi klimatui palankų kursą, o ši siūloma investicija į elektrines krovinių vežimo priemones reikšmingai prisidėtų prie nacionalinio transporto anglies dioksido pėdsako mažinimo iškastiniu kuru varomus vilkikus pakeičiant elektriniais laivais. Vidaus vandens kelių direkcijos vadovas pažymi, kad visos Lietuvos įmonės, ypač valstybinės, turi laikytis žaliojo kurso ir siekti tvarios ekonomikos ne tik pasiekus galutinį rezultatą, bet ir visose tarpinėse grandyse. Logistikos grandinėms tampant tvaresnėms, pažangūs sprendimai integruojami į vieną grandinę ir duoda maksimalią naudą. Vandens transportas yra ekologiškiausias, nesukeliantis avarijų, neribotų galimybių, be to, ekonomiškiausias iš visų transporto rūšių.

2022-12-08 /