A

Kauno kolegijos studentai svečiavosi Vidaus vandens kelių direkcijos Kauno žiemos uoste

Lapkričio 15 d. (antradienį) Kauno kolegijos Transporto ir logistikos verslo specialybės studentai kartu su dėstytoju Juru Tameliu lankėsi Vidaus vandens kelių direkcijoje.
Apsilankymo tikslas – supažindinti su Lietuvos vidaus vandens kelių situacija, laivybos ir krovinių gabenimo vidaus vandenimis galimybėmis ir perspektyvomis. Savo patirtimi, patarimais ir įžvalgomis dėl krovinių gabenimo vidaus vandenų keliais Lietuvoje bei Europoje dalinosi Vidaus vandens kelių direkcijos ekspertai.

Lietuvoje logistika vidaus vandens keliais dar tik žengia pirmus atsigavimo žingsnius. Europoje – tai plačiai išvystyta sritis. Ypač į ją atsigręžta prakalbus apie klimato kaitos padarinių mažinimą. Europa, ypatingai susirūpinusi dėl klimato kaitos poveikio gręžiasi į ekologiškesnį ir ekonomiškesnį krovinių gabenimą ir prioritetiniu čia įvardinamas vidaus vandens transportas. Krovinių gabenimas vidaus vandens keliais – ne tik ekonomiškiausias logistikos būdas, bet reikšmingas ir dėl savo poveikio aplinkai. Perkėlus krovinius į upes, mažinamas kelių apkrovimas, triukšmingumas bei sprendžiamos grūsčių problemos. Vandens transportas – strategiškai svarbi šalies transporto arterija ir alternatyva sausumos keliams, ekologiškiausias, praktiškai nulinio avaringumo, neriboto pralaidumo galimybių ir ekonomiškai naudingiausias.

Vidaus vandens kelių direkcija džiaugiasi bendradarbiavimu su aukštosiomis mokyklomis ne tik auginant laivybos ar hidrografijos specialistus, bet ir bendradarbiaujant su socialinių mokslų krypties aukštosiomis mokyklomis, kuriose ruošiami „logistai“ jau domisi vidaus vandens transporto galimybėmis, ieško alternatyvų sausumos keliams.

2022-11-30 /