A

Ukrainos elektros energetikos sistemai labai vertingas autotransformatorius gabentas Nemunu

Ukrainą pasiekė dar vienas pagalbos paketas iš „Litgrid“, padėsiantis atstatyti nuo karo nukentėjusios šalies energetikos infrastruktūrą. Šią savaitę į Ukrainą atgabentas pagrindinis ir brangiausias perdavimo tinklo pastotės įrenginys – 330/110/10 kV autotransformatorius.

Vieno tokio autotransformatoriaus galios užtenka elektros energiją suteikti Klaipėdos, Panevėžio ir Utenos miestams kartu sudėjus. Transportavimui paruošto autotransformatorius svoris siekė beveik 200 t. Krovinys buvo trijų metrų pločio, penkių metrų aukščio ir dešimties metrų ilgio.

200 tonų sveriantis įrenginys buvo pakrautas į Vidaus vandens kelių direkcijos operuojamą baržą Kauno žiemos uoste. Krovos darbams įmonė „Strėlė logistics“ įsigijo didžiausią iki šiol turėtą 700 tonų automobilinį teleskopinį kraną. Pirmasis darbas su naujuoju kranu atliktas VVKD uoste – dviejų kranų (700 ir 500 tonų keliamosios galios) tandeminiu kėlimu buvo perkrautas 200 tonų sveriantis transformatorius.

Barža 200 t. krovinį Nemunu ir Kuršių mariomis atplukdė į Klaipėdos jūrų uostą. Iš Klaipėdos krovinys Ukrainą pasiekė jūrų keliais per Rumuniją.

2023-09-05 /