A

VVKD dalyvauja Blue Supply Chains tarptautiniame projekte

Blue Supply Chains projektas (https://interreg-baltic.eu/project/bluesupplychains/), kuriame dalyvauja 20 partnerių iš 10 Baltijos jūros šalių padeda uostų administracijoms ir operatoriams dekarbonizuoti uostų veiklas, tobulinti elektrifikavimą teikiant alternatyvaus kuro strategijas ir kuriant ekologiškas transporto priemones.

2024 m. kovo 4-6 d. vyko 3-is Blue Supply Chains projekto partnerių susitikimas Rostoke ir Trelleborge. AB Vidaus vandens kelių direkcija atstovai L. Mickevičius ir M. Mikoliūnas kartu su Klaipėdos mokslo ir technologijų parku dalinosi projekto pažanga siekiant nulinės anglies dioksido emisijos vidaus vandens kelyje E41 Klaipėdos uostas – Kaunas, sutelkiant dėmesį į alternatyvių kuro rūšių naudojimo galimybes.

Taip pat susitikimo metu Stena Line Deutschland, kartu su Rostocko uostu, pristatė unikalią geležinkelių ir jūrų logistikos jungtį. Du jų laivai, kursuojantys iš Rostoko į Trelleborgą, yra didžiausi Geležinkelių/Keleivių-Ro-Ro keltai, pervežantys iki 3,295 metrų eismo juostų /1,120 metrų geležinkelio eismo juostų.

Blue Supply Chains yra finansuojamas Interreg Baltic Sea Region programos lėšomis. Projekto trukmė 2023/01/01- 2025/12/31. Interreg Baltijos jūros regiono programa 2021 -2027 https://interreg-baltic.eu/project/bluesupplychains/

2024-03-26 /