A

VVKD dalyvauja Blue Supply Chains tarptautiniame projekte

Blue Supply Chains projektas (https://interreg-baltic.eu/project/bluesupplychains/), kuriame dalyvauja 20 partnerių iš 10 Baltijos jūros šalių padeda uostų administracijoms ir operatoriams dekarbonizuoti uostų veiklas, tobulinti elektrifikavimą teikiant alternatyvaus kuro strategijas ir kuriant ekologiškas transporto priemones.

2023 m. rugsėjo 12-14 d. akcinės bendrovės Vidaus vandens kelių direkcijos Finansų direktorius Liudvikas Mickevičius dalyvavo Geteborge vykusiame partnerių susitikime, kur buvo apžvelgiama projekto pažanga, atlikti darbai ir dalinamasi patirtimi.

Geteborgo uostas garsėja alternatyvaus kuro naudojimu. Netolimoje ateityje įvairių transporto rūšių tiek vandenyje, tiek ir sausumoje kuro užpildymui ketinantis pasiūlyti metanolio, amoniako, LBG vandenilio degalus ir elektros energiją.

Dalyvavimas tokio dydžio projektuose leidžia prisidėti prie kuriamų naujovių ES mastu, o gaunama patirtis iš didžiausių Pabaltijos uostų ir operatorių veiklų yra neįkainojama, leidžianti išvengti arba nekartoti klaidų. Tikslas – kurti pažangią infrastruktūrą ir tobulinti krovos procesus, kurie būtini siekiant Lietuvai turėti žaliąjį vidaus vandens kelių koridorių, jungiantį Klaipėdos uostą su kitais miestais ar logistikos mazgais vandens keliais.

2023-10-10 /