A

Bujos Nemune

Buja – vandens kelių navigacijos ženklas. Dešinė farvaterio pusė žymima raudonomis cilindro formos bujomis su ritmingai blykčiojančiais raudonos spalvos žiburiais. Kairioji farvaterio pusė žymima žalios kūgio formos bujomis su ritmingai blykčiojančiais žalios spalvos žiburiais. Šiemet gyventojams gali pasirodyti neįprasta situacija, kad dalis bujų liko Nemune ir žiemos laikotarpiu.

Vidaus vandens kelių direkcija užtikrina, kad bujų situaciją Nemune žino, valdo ir bus surinkti visi navigaciniai ženklai. Norime padėkoti visuomenei už domėjimąsi laivyba ir nuraminti susirūpinusius gyventojus, kad vandens ženklai t. y. bujos yra pritaikytos minusinei temperatūrai. Šių metų rudenį užbaigus Nemuno vandens kelio tvarkymą įrengiant bunas bei startavus reguliariai krovininei laivybai, laivai su baržomis plaukė ir žiemos mėnesiais.

2023 m. laivybos navigacijos trukmė truko iki lapkričio mėn. pačios pabaigos. Primename, kad bujas, kurios žymi vandens kelius, galima surinkti tik pasibaigus navigacijos sezonui, kuris buvo rekordiškai ilgas (iki lapkričio 28 d.). Atkreipiame dėmesį, kad bujų iš viso vandenyje buvo beveik 600 vnt., taigi suprantama, kad ne visus ženklus įmanoma surinkti kelių savaičių bėgyje. Darbus gerokai sulėtino minusinė temperatūra, bet dar kartą užtikriname, kad visi navigaciniai ženklai yra suinventorizuoti ir bus surinkti. Ženklai yra didelio storio, atsparaus plastiko, todėl jiems neturi jokio poveikio neigiama temperatūra ar mechaniniai pažeidimai.

Akcentuojame, kad įsibėgėjus krovininei laivybai, vandens keliai naudojami ištisus metus, jei tik leidžia gamtos sąlygos. Šiemet kroviniai buvo gabenami ir gruodžio mėn. Ateities perspektyvoje planuojame navigacijos sezono laikotarpį nuolatos ilginti, nes krovininė laivyba numatyta ištisus metus.

2024-01-22 /