A

Lietuvos motorlaivių akademija augina čempionus

Vidaus vandens kelių direkcija bendradarbiaudama su Lietuvos motorlaivių asociacija įkūrusi vienintelę šalyje akademiją, kur mokoma vaikus ir paauglius šio sporto pagrindų bei padedama siekti jo aukštumų, o taip pat daug dėmesio skiriama fiziniam aktyvumui bei apskritai saugiam ir atsakingam elgesiui vandens keliuose ir prie jų. 2020 m. Lietuvos motorlaivių akademija įkurta Senojoje Kauno marių prieplaukoje, kurią patikėjimo teise prižiūri Vidaus vandens kelių direkcija. Minima prieplauka sutvarkyta ir prikelta antram gyvenimui.

Vidaus vandens kelių direkcija leido naudotis krantine, aikštele ir teritorijoje statyti elingą bei pagalbines patalpas persirengimui. Akademija skirta vaikams bei paaugliams nuo 6 iki 18 metų. Akademijai suteikus galimybę vaikams, paaugliams išbandyti motorlaivių sportą, auga nauja ir gausesnė upeivių karta, didesnis susidomėjimas laivyba. Kauno marias jau keleri metai raižo jaunieji motorlaivių entuziastai. Tikslas – vaikus išmokyti manevruoti laivu, plaukti patiems, žinoti vandens kelių taisykles ir saugumo reikalavimus.

Pirmosiomis šių metų rudens dienomis minėtos akademijos rinktinė „Formula Future”, kurią atstovavo vaikai nuo 6 iki 18 metų amžiaus, dalyvavo Pasaulio ir Europos čempionate Vokietijoje. Lietuvos rinktinę sudarė 12 vaikų iš kiekvienos klasės po du atstovus, užėmusius pirmąją ir antrąją vietą Lietuvos Formula Future čempionatuose. Su jais vyko ir 3 motorlaivių akademijos treneriai Edgaras Riabko, Matas Kvizikevičius ir Aurelijus Stankevičius, kurie padėjo ruoštis čempionatams. Į čempionatą susirinko 92 vaikai iš 10 šalių.
Lietuvos rinktinės vaikai iš viso iškovojo net 7 medalius, o Pasaulio čempionato komandinėje įskaitoje Lietuva užėmė garbingą 3-ąją vietą. Vidaus vandens kelių direkcija su pasididžiavimu sveikina jaunuosius vandens sporto čempionus!


Paskutinį rugsėjo savaitgalį jau Kauno mariose įvyko Lietuvos motorlaivių federacijos čempionatas ir 2022 metų sezono uždarymas. Kauno marių senoji prieplauka yra labai dėkinga vieta varžyboms ir treniruotėms. Vidaus vandens kelių direkcija įsitikinusi, jog būtina sudaryti sąlygas vaikams ir jaunimui domėtis vandens sporto šakomis, sukurti infrastruktūrą, skatinti akademines veiklas, jaunąją kartą išmokyti naudotis vandens transporto priemonėmis, žinoma, ir saugiu elgesiu vandenyje bei prie jo. Tai unikali ir vienintelė Lietuvoje galimybė ne tik gauti teorinių žinių, bet ir išbandyti motorlaivius, pasivaržyti su bendraamžiais ir dalyvauti varžybose. Kviečiame iš anksto registruotis ir auginti jaunuosius kapitonus ar formulės pilotus!

2022-10-04 /