A

Naujoji VVKD valdybos pirmininkė – Jurgita Šilinskaitė-Venslovienė

Vasario 14 d. į pirmąjį posėdį rinkosi naujos sudėties AB „Vidaus vandens kelių direkcija“ (VVKD) valdyba. Pirmojo susirinkimo metu valdybos pirmininke buvo išrinkta strateginio valdymo, komercijos ir logistikos ekspertė Jurgita Šilinskaitė-Venslovienė. Pirmininkę iš savo narių išrinko VVKD valdyba.

Jurgita Šilinskaitė-Venslovienė  turi daugiau nei 15 metų darbo patirtį vadovaujančiose pozicijose tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuje. Pastaruosius daugiau nei penkis metus ji yra SGD komercijos vadovė AB „KN Energies“, kur yra atsakinga už Klaipėdos SGD terminalo su laivu-saugykla „Independence“ bei antžeminės mažos apimties SGD paskirstymo stoties komercines, reguliuojamas ir logistines veiklas. Jos kuruojamos sritys yra SGD vertės grandinės, tiekimo saugumas, energetikos transformacija, t. y. vandenilio ir jo junginių, anglies dvideginio sugaudymo, panaudojimo ir saugojimo (CCUS) vystymas regione. Jos ankstesnė darbo patirtis apima Ignalinos atominę elektrinę, Nacionalinį plėtros institutą, privatų holdingą.

„Vidaus vandens laivyba yra svarbi transporto sektoriaus šaka, kurios potencialą atranda vis daugiau verslo įmonių. Tai ne tik tvaresnis, tačiau ir ekonomiškesnis kelias, transportuojant reikšmingus krovinių kiekius. Stebėdami Vokietijos, Nyderlandų ir kitų šalių vidaus vandenų ekosistemą, matome, kad naudą kuria ir gauna ne tik  logistikos verslo, bet ir su transporto koridoriais besiribojančios savivaldybės; atsiveria galimybės pritraukti naujo pobūdžio investicijas. Todėl efektyvus Vidaus vandens kelių direkcijos darbas yra visai valstybei svarbus strateginis tikslas“, – sako Vidaus vandens kelių direkcijos valdybos pirmininkė J. Šilinskaitė-Venslovienė.

VVKD valdybą sudaro trys nariai, du iš jų – nepriklausomi. Valdyba išrinkta 2022 m. rugpjūčio 26 d., 4 metų kadencijai.

VVKD valdybą sudaro šie nariai:

Manfred Seitz – nepriklausomas narys, vidaus vandens transporto ekspertas, turintis vertingos patirties vidaus vandens transporto srityje ir valstybiniame sektoriuje Austrijoje bei Lietuvoje, vadovavimo patirtį įgijęs eidamas generalinio direktoriaus pareigas Austrijos vidaus vandens kelių įmonėje ir Dunojaus komisijos sekretoriate.

Jurgita Rimkuvienė – valstybės tarnautoja, pagrindinė veikla šiuo metu – darnaus judumo, žaliojo kurso ir ekologiško transporto, inovacijų ir paslaugų skaitmenizavimo sričių koordinavimas.

2024-02-15 /