A

Vidaus vandens kelių direkcija prisideda prie darnaus judumo renginių

Prasideda darnaus judumo renginiai Kaune. Vidaus vandens kelių direkcija Kauno miesto gyventojams ir svečiams dovanoja nemokamus plaukimus ir kviečia rugsėjo 16-17 d. (penktadienį ir šeštadienį) nemokamai keliauti laivu „Žalgiris“, smagiai praleisti dieną ir pasigrožėti vaizdingais Nemuno peizažais iš vandens, bet dar svarbiau – vietoje kelionių automobiliu rinktis aplinkai draugiškas alternatyvas. Tikslas – tvarus ir ekonomiškai efektyvios logistikos tinklas. Vidaus vandens keliai – alternatyva sausumoms keliams. Malonu prisidėti prie Kauno miesto savivaldybės rengiamų darnaus judumo savaitės renginių.
Keleivinis laivas „Žalgiris” kursuos maršrutu nuo Vytauto bažnyčios iki Nemuno-Nevėžio santakos ir apsisukęs grįš į tą pačią prieplauką. Kelionės trukmė – apie 2 valandas, tad laiko pasimėgauti rudenėjančiomis Nemuno pakrantėmis tikrai užteks! Rugsėjo 16 d. (penktadienį) reisai prasideda: 12, 14, 16 ir 18 valandomis. Rugsėjo 17 d. (šeštadienį) numatyti du reisai: 15 ir 17 valandomis.

Atnaujintas keleivinis laivas „Žalgiris“ gegužės 20 d. pradėjo sezoną maršrutu nuo pačios Kauno širdies Žalgirio arenos iki Zapyškio ir atgal. Plukdė iki pat rugsėjo vidurio. Modernizuotas laivas ne tik talpina 70 vasarotojų atnaujintame salone, bet ir turi 20 vietų dviračiams ar paspirtukams. Tad galima džiaugtis ne tik išskirtiniu maršrutu „Žalgirio arena-Vytauto bažnyčia-Kačerginės prieplauka-Zapyškio prieplauka“, bet ir galimybe išlipus kurioje nors iš prieplaukų tęsti kelionę dviračiais. Atnaujinti ar naujai nutiesti jų takai patogiai jungia Kauno apylinkes su miestu, o ir jame gausu įdomių dviračių maršrutų. Pavyzdžiui, ar kada buvo kilusi mintis apvažiuoti visus miesto fontanus?

Kaunas – upių miestas. Sutvarkyta Nemuno salos akvatorija ir įrengta prieplauka tapo dar vienu traukos centru kauniečiams bei miesto svečiams. Siekiama plėsti Kauno miesto gyventojų ir miesto svečių galimybes kuo įvairiau ir aktyviau praleisti laisvalaikį, kartu akcentuoti, jog laivas tai puiki transporto priemonė. Keleivinis laivas „Žalgiris” yra modernizuotas, pritaikytas didesniam keleivių patogumui: sumažintas variklio triukšmingumas, atnaujintas salonas, sėdimos vietos, įrengta uždanga nuo lietaus ir saulės. Šiemet prie Žalgirio arenos įrengta ir nauja prieplauka, prie kurios numatyta galimybė švartuotis laivams. Čia stojo ir keleivinis laivas „Žalgiris“. Norėjome, kad miesto gyventojai ir svečiai turėtų galimybę atplaukti į pačią miesto širdį.

2022-09-16 /